Fitness a potencja

Wielu mężczyzn uskarża się na problemy z erekcją po treningach, szczególnie po ćwiczeniach skoncentrowanych na mięśniach pleców. Czy to możliwe, że mogą być one przyczyną problemu? Zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn. Szacuje się, że w Polsce dotykają one między dwa i pół miliona a trzy i pół miliona mężczyzn. Do uzyskania wzwodu konieczna jest współpraca systemu nerwowego i naczyniowego, a także bodziec erotyczny. Wśród czynników leżących u podłoża problemu wymienia się często palenie papierosów, picie alkoholu, stres i zmęczenie, kłopoty z sercem, problemy hormonalne, niewłaściwą dietę i całkowity brak ruchu, stosowanie sterydów, a także depresję oraz inne choroby, problemy w związku, brak snu, uszkodzenia członka czy stosowanie niektórych leków.

Niewielka ilość mężczyzn przyznaje się jednak do kłopotów z potencją, a jeszcze mniejsza część się leczy. Udanie się do lekarza rodzinnego, a najlepiej specjalisty: urologa, seksuologa lub endokrynologa jest najlepszym pomysłem. Lekarz może bowiem doradzić o wiele tańsze środki, zawierające sildenafil, takie jak np. Kamagra lub Viagra. Często leczenie farmakologiczne jest dobrym sposobem na rozwiązanie problemu i odzyskanie pewności siebie.

Zaburzenie wzwodu to niezdolność i nieutrzymanie wzwodu członka wystarczająco długo, by odbyć stosunek płciowy. Zaburzenia wzmagają się razem z wiekiem, ale im wcześniej się je wykryje i rozpocznie leczenie, tym lepiej. Mimo to, mężczyźni niechętnie dzielą się informacją o występowaniu zaburzenia, łącząc ją z postrzeganiem siebie jako bezwartościowych. Najczęściej wylewają z siebie pytania w internecie, gdzie można znaleźć m.in. wpisy na temat podejrzeń co do związku łączącego trening z problemami z erekcją. Dopiero tam, często anonimowo, mężczyźni dzielą się swoimi doświadczeniami z fitnessem i potrzebą pomocy doraźnej, a także polecają sobie środki.

Chociaż siedzący tryb życia na pewno nie pomaga, jednak równie niekorzystnym czynnikiem może być przeciążanie organizmu kilkugodzinnymi treningami na siłowni. Mogą one zwiększać poziom stresu, co negatywnie wpływa na poziom testosteronu i potencję. Co jednak z osobami, dla których masa mięśniowa jest bardzo ważna? Wspomaganie się sterydami i suplementami jest dla tych osób zazwyczaj konieczne do uzyskania upragnionej rzeźby ciała. Skutkiem może być jednak spadek libido i problemy z erekcją, a nawet znikoma chęć zaspokajania potrzeb seksualnych. Czy jednak nie można jednocześnie podziwiać się w lustrze i nie obserwować jednocześnie spadku libido? Otóż można: najlepszym wyjściem jest sięgnąć po przepisane przez lekarza środki.

Ukrywanie problemu i uciekanie od niego do niczego konstruktywnego niestety nas nie zaprowadzi. Wszystko jednak da się zgrać, nie jest konieczne dokonywanie wyboru między udanym łóżkowym życiem, a ćwiczeniami fizycznymi! Wystarczy problem zauważyć, przyznać się do niego przed samym sobą i udać się do specjalisty po receptę na swoje lepsze życie. Dobrze jest mieć na uwadze swoje zdrowie i zadbać o siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *