Spadek sprawności seksualnej następuje wraz z wiekiem. Już po przekroczeniu 40. roku życia dochodzi do zmian w organizmie mężczyzny, które są nieodłącznym elementem procesu starzenia. Nawet jeżeli z pozoru mężczyźnie wydaje się, iż w dalszym ciągu jest pełen sił, to mogą go mocno zadziwić problemy z potencją. Słabnięcie erekcji to problem postępujący wraz z wiekiem. Warto jednak wiedzieć, iż obecnie mężczyźni mogą korzystać z wielu skutecznych oraz w pełni bezpiecznych i bezbolesnych sposobów na odzyskanie stuprocentowej sprawności seksualnej. Na rynku oferowane są niezwykle skuteczne tabletki lub żele z sildenafilem na poprawę erekcji. Zapraszamy do lektury artykułu na temat przyczyn spadku sprawności seksualnej wśród mężczyzn.

Z czego wynika spadek sprawności seksualnej?

W młodym wieku mężczyźni mogą współżyć nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Erekcja jest bardzo silna, ze szczytowaniem nie ma żadnych trudności. Mogłoby się wydawać, iż taka sytuacja będzie trwała bardzo długo. Niestety, u zdecydowanej większości mężczyzn dochodzi do obniżenia potencji wraz z wiekiem. Warto wiedzieć, iż zaburzenia erekcji dotyczą nie tylko emerytów. Statystyki pokazują, iż problemy z erekcją mogą dotknąć nawet 30-parolatków.

Z czego biorą się zaburzenia erekcji wśród mężczyzn?

Zaburzenia erekcji to dysfunkcja seksualna, na którą zdecydowanie najczęściej uskarżają się mężczyźni. Jest to schorzenie, które dotyczy 39% czterdziestolatków, 48% pięćdziesięciolatków, 57% sześćdziesięciolatków oraz 67% siedemdziesięciolatków. Badania jednoznacznie pokazują, iż zaburzenia erekcji postępują wraz wiekiem. Problem ma jeszcze większy zasięg, gdy dodatkowo mężczyzna zmaga się z dodatkowymi chorobami, takimi jak miażdżyca, cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. Ponadto dodatkowymi czynnikami powodującymi zaburzenia erekcji są: nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zbyt mała aktywność fizyczna, stresujący tryb życia oraz zbyt mała ilość snu.

Około 45. roku życia w organizmie mężczyzny dochodzi do znacznego spadku poziomu testosteronu. Wtedy dochodzi do andropauzy. Męski odpowiednik kobiecego przekwitania kobiecego. Oprócz tego, wraz z wiekiem w męskim prąciu zachodzi szereg nieodwracalnych zmian na poziomie fizjologicznym oraz biochemicznym. Dochodzi do obniżenia wrażliwości członka na mechaniczne drażnienie. Oprócz tego, zmniejszeniu ulega również ilość neuronów, czyli przekaźników odpowiadających za przesyłanie informacji na temat podniecenia i oczekiwanej erekcji. W ramach procesu starzenia zachodzi mnóstwo skomplikowanych zmian. Zachodzą one niepostrzeżenie. Ich kumulacja prowadzi do znacznie słabszej potencji.

Co zrobić, by odzyskać sprawność seksualną?

Żaden mężczyzna nie ma wpływu na czas. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość męskich hormonów płciowych oraz pogarsza się ogólna wydolność organizmu. Są to naturalne zjawiska, które zachodzą i trzeba się z tym pogodzić. Mężczyzna w dalszym ciągu ma jednak możliwość, aby cieszyć się w 100% satysfakcjonującym pożyciem seksualnym. Wystarczy, że poprosi lekarza o przepisanie skutecznego leku na potencję, takiego jak Kamagra w żelu lub Viagra.

Najpopularniejszym lekiem na potencję jest wspomniana powyżej Kamagra. Jej substancją czynną jest sildenafil. Jest to związek, który usprawnia napływ krwi do prącia oraz blokuje działanie enzymu nazywanego fosfodiesterazą typu piątego. Zakup takiego leku należy jednak zawsze skonsultować z lekarzem. Trzeba mieć stuprocentową pewność, iż jego zastosowanie nie wpłynie negatywnie na działanie organizmu oraz nie wywoła żadnych skutków ubocznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *