Przedłużenie stosunku seksualnego to kwestia, która interesuje zarówno kobiety jak i mężczyzn. Istnieje kilka naturalnych sposobów, takich jak np. technika trzech palców. Świetne efekty przynoszą również ćwiczenia, które wykonywane w sposób regularny pomagają w kontrolowaniu wytrysku. W niniejszym artykule prezentujemy najlepsze sposoby na przedłużenie stosunku.

Jak walczyć z przedwczesnym wytryskiem?

Wielu mężczyzn dotyka problem przedwczesnego wytrysku. Jest to zaburzenie seksualne pojawiające się wśród mężczyzn zdecydowanie najczęściej. Można go doświadczyć w każdym wieku oraz na różnych etapach życia seksualnego. Na przedwczesny wytrysk cierpi 28 procent mężczyzn na świecie, a tylko w Polsce co trzeci. Na szczęście istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów, dzięki którym przedwczesny wytrysk stanie się tylko przykrym wspomnieniem.

Czym spowodowany jest przedwczesny wytrysk?

Dlaczego mężczyźni borykają się z przedwczesnym wytryskiem? Seksuolodzy za przedwczesny wytrysk uważają sytuację, w której mężczyzna jest niezdolny do powstrzymania wytrysku przed upływem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku. Powoduje to ogromną frustrację zarówno u mężczyzny jak i niezaspokojonej partnerki. Z tego powodu tak wiele osób poszukuje w internecie odpowiedzi na pytanie jak przedłużyć stosunek. Czym są spowodowane zaburzenia polegające na przedwczesnym wytrysku? Specjaliści rzadko kiedy są w stanie ustalić jednoznaczną przyczynę takiej dolegliwości. Podczas dojrzewania może być to uwarunkowane np. burzą hormonów. Z kolei wśród mężczyzn dojrzałych przedwczesny wytrysk może wynikać z nadciśnienia, chorób prostaty, nadczynności tarczycy oraz zapalenia gruczołu krokowego bądź zbyt częstej masturbacji czy długiej abstynencji seksualnej. Jeżeli powyższe objawy łączą się dodatkowo z nadużywaniem środków odurzających, papierosów, alkoholu, to problem jeszcze bardziej się pogłębi.

Sposoby na przedłużenie stosunku seksualnego

Jedną z najstarszych metod na przedłużenie stosunku seksualnego jest technika uciskania krocza. Była ona praktykowana w Chinach przez pięć tysięcy lat. Jej skuteczność w dalszym ciągu jest naprawdę ogromna. Wymaga ona jednak sporego refleksu oraz wprawy partnerki. Aby wytrysk został opóźniony, trzeba przycisnąć trzema palcami punkt zlokalizowany w centralnej części krocza. Jest on zlokalizowany pomiędzy jądrami a odbytem. Przytrzymujemy to miejsce do momentu, aż podniecenie u mężczyzny lekko opadnie. W ten sposób moment kulminacyjny, czyli ejakulacja, może zostać opóźniony o kilka minut.

Następna wyjątkowo skuteczna metoda to codzienny trening mięśni Kegla. Mężczyźni powinni wykonywać trzydzieści serii szybkich skurczów oraz rozluźnień mięśni dna miednicy a także kilka serii długich skurczów trwających około dziesięć sekund. Takie ćwiczenia należy najlepiej robić rano i wieczorem. Z każdym tygodniem trzeba stopniowo wydłużać czas napięcia mięśni. Uelastycznione mięśnie Kegla pozwolą mężczyźnie znacznie efektywniej kontrolować swoje reakcje oraz uzyskać władzę nad własną męskością. Dzięki temu satysfakcja z odbywanych stosunków seksualnych będzie nieporównywalnie większa niż do tej pory.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się metoda APE, czyli Anti Premature Ejaculation. Jest to zestaw porad i ćwiczeń, dzięki którym możliwe jest podjęcie skutecznej walki z przedwczesnym wytryskiem. APE jest oparte na naturalnych zachowaniach. Jej wykorzystanie daje mężczyznom możliwość przywrócenia właściwych reakcji na podniecenie seksualne. Mówi się, iż wystarczy pół godziny treningu każdego dnia, aby zaobserwować u siebie bardzo korzystne efekty oraz panować nad własnym ciałem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *